Moebel24 Topshop

To jest opowieść o miłości do ludzi o dużych wymiarach

2021-06-14
To jest opowieść o miłości do ludzi o dużych wymiarach

Opowieść o miłości do mojego brata, mojego bardzo wysokiego przyjaciela i wszystkich siatkarzy jakich poznałam w życiu. Opowieść kobiety o wymarzonym archetypie wysokiego mężczyzny. Właśnie takich statystycznie kobiety szukają. Poszukiwania teoretycznie są coraz łatwiejsze, bo w ciągu ostatnich 40lat Polacy średnio urośli o 7cm! Holendrzy o 5cm, Niemcy o 4cm.

I ten nasz, fantastyczny, wymarzony wysoki facet jest zmuszony przez uniwersalny świat do spania na łóżkach o długości niezmienionych od ponad 50lat! Nadal większość łóżek ma 200cm długości - tak jak w latach 60tych XX wieku. Ten cudowny facet musi się kurczyć w śnie. Jak to brzmi… kurczyć się w śnie.

Mój brat mając 196cm wzrostu jako nastolatek spał w poprzek łózka, bo w domu miał łóżko nieco szersze niż standardowe, ale w internacie kombinował z przystawianiem taboretu w nogach łózka. Znam siatkarzy, którzy przy wzroście 200cm, w każdym hotelu, wynajmowanym mieszkaniu, nawet we własnym łóżku mają problemy z wygodnym wypoczynkiem.

Generalnie mój brat z biegiem lat przyzwyczaił się, że śpiąc musi się nieco kurczyć. Niestety po latach dopasowywania się do rzeczywistości te osoby zaczynają się garbić. Tymczasem Świat mówi, „wysypiaj się”, sen jest najważniejszy, rozluźniaj się, oddychaj pełną piersią, jak sobie pościelisz tak się wyśpisz.

Pamiętajmy, że nie tylko wzrost musi się zmieścić w łóżku. Tam jeszcze muszą się zmieścić ramiona. Według badaczy zasięg naszych ramiom jest mniej więcej taki jak nasz wzrost. Czyli facet o wzroście 190, ma ramię o długości około 80cm. To oczywiście zależy od obwodu klatki piersiowej, a obliczenie tego chyba dobrze mogłaby zrobić tylko krawcowa. Niemniej zgięte ramię to kolejne około 30cm. I jak to całe bogactwo upchnąć na 200cm?

Proper length of the bedframe

Mroczny widok przykurczonego mężczyzny- tego wspaniałego, wysokiego mężczyzny, ojca, albo przyszłego ojca naszych dzieci, może nie ojca, a tylko/ aż kochanka;  może po prostu przystojnego kolegi geja, po prostu każdego mężczyzny wspaniałego w swej różnorodności - Ten widok mnie smucił. Dlatego powstało łóżko Dabi. By celebrować różnorodność.

To  łóżko będzie super wygodne nie tylko dla wysokiego mężczyzny, dzięki solidnym okuciom i dodatkowym nogom, będzie niezwykle stabilne dla osób cięższych. Dla takich mamy w ofercie wersję o długości 200cm. Na dodatek dzięki zagłówkowi pod kątem każdemu będzie się wygodniej czytać i oglądać.

Dużo się mówi o jakości materaca, o ergonomii biurka, czy blatu w kuchni, tymczasem o długości łóżka cisza. Nawet ja - kobieta o wzroście 168 chętnie chciałbym mieć dłuższe łózko, żeby spokojnie móc się wyciągnąć. O tak! Wierzę, że wygoda w śnie to początek satysfakcjonującego, zdrowego życia.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 174 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-24
Konsola bardzo przypadła nam do gustu. Jej kolor jest przepiękny (bobrza glina). Dobrze wpisuje się w nasz wąski korytarz. Nie było problemów z jej złożeniem.
2023-04-07
Meble bardzo solidne i ładne, kupiłem stolik kawowy oraz szafkę RTV, polecam oba produkty, kontakt ze sklepem bardzo szybki
pixel